Mardin 2 Şubesi
Şube Yönetim Kurulu
Mustafa ÖZTÜRK
Başkan

Şube Başkanı


Halit ALKAN
Şube Sekreteri/Başkan Vekili

1983 Mardin doğumlu olan Halit Alkan, İlkokul ve Ortaokul eğitimini Almanya’da, Lise eğitimini ise 2002 yılında  Mardin Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 2006’da mezun olup Mardin Lisesi’nde 3 yıl kadrolu İngilizce öğretmeni olarak çalıştıktan sonra Mardin Artuklu Üniversitesi’nde 2009’da İngilizce okutmanı olarak göreve başlamıştır. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde doktora eğitimini tamamladıktan sonra 2018’den beri Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde Dr. Öğr. Üyesi kadrosunda bulunan Halit ALKAN, aynı zamanda Mardin Artuklu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü olarak görev yapmakta olup evli ve 2 çocuk babasıdır.


Ender ALTUN
Başkan Yardımcısı/Teşkilatlanma

1969 Mardin doğumlu olan Ender ALTUN, İlk, Orta ve Lise eğitimini Mardin'de tamamladı. Mardin Meslek Yüksekokulu Elektrik-Elektronik bölümü ile Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ender ALTUN, 1991 ile 2010 yılları arasında Mardin Telekom Müdürlüğü'nde çalışmıştır. 2010 yılından itibaren Mardin Artuklu Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda çalışan ve halen Mardin Artuklu Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda Şube Müdürü olarak görevine devam eden Ender ALTUN, evli ve 3 çocuk babasıdır.

    


M. Beşir CURA
Başkan Yardımcısı/Mali İşler

1971 Yılında Mardin'de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Mardin'de yaptı. İktisat Fakültesini 1994 yılında bitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Mardin Müftülüğü bünyesinde 25 yıl boyunca farklı kadrolarda görev yaptı. 2015 yılından itibaren Mardin Artuklu Üniversitesinde çalışmaya başladı. Halen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sekreterliğini yürütmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır.


Hasan TAN
Başkan Yardımcısı/Basın ve İletişim

1979 yılında Mardin Kızıltepe doğumlu olan Hasan TAN İlk, Orta ve Lise eğitimini Kızıltepe’de tamamladı. 2008 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi  Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 2017 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans programından mezun olan ve halen Mardin Artuklu Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı Doktora programında eğitimine devam etmekte Hasan TAN, Mardin Artuklu Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Sekreteri olarak görev yapmaktadır.


Yusuf DOĞAN
Başkan Yardımcısı/Hukuk ve Toplu Sözleşme

1975 Diyarbakır doğumlu olan Yusuf DOĞAN, İlk, Orta ve Lise eğitimini Diyarbakır'da tamamladı. 2001 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümü, 2004 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tarla Bitkileri Tezli Yüksek Lisans, 2008 yılında da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tarla Bitkileri Doktora programlarından mezun olmuştur.2003 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tarla Bitkileri Ziraat Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi, 2011 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi Kızıltepe Meslek Yüksekokulu'nda Yardımcı Doçent, 2017 yılında da Mardin Artuklu Üniversitesi Kızıltepe Meslek Yüksekokulu'nda Doçent olarak görev yapmıştır. Halen Mardin Artuklu Üniversitesi Kızıltepe Meslek Yüksekokulu'nda Doçent olarak görevine devam eden Yusuf DOĞAN, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Şemsettin EKTİREN
Başkan Yardımcısı/Eğitim ve Sosyal İşler

Şemsettin EKTİREN 1984 yılında Şanlıurfa/Viranşehir'de doğmuş, İlk,Orta ve Lise eğitimini Viranşehir'de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. 2013 yılından itibaren Mardin Artuklu Üniversitesinde çalışmaya başlayan Şemsettin EKİTREN, halen Mardin Artuklu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yüksekokulunda Yüksekokul Sekreter Vekili olarak görev yapmaktadır.