Mardin 2 Şubesi

Artuklu Eğitim-Bir-Sen 'Büyük Buluşma'ya Katıldı!

Eğitim-Bir-Sen Mardin Artuklu Üniversitesi Şube yönetim kurulu üyeleri, 12-14 Şubat 2016 tarihlerinde; şube yönetimleri, ilçe temsilcileri, temsilci vekilleri, kadın komisyonları ve 15 ülkenin eğitim sendikalarından 36 yöneticinin katılımıyla Antalya’da gerçekleştirilen 10.Türkiye Buluşması’na katıldı. Geniş bir katılımın olduğu buluşmanın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, katılımcıları selamladıktan sonra sözlerine herkesin özgürce, kardeşçe ve insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesinin mücadelesini verdiklerini ifade ederek, “Bunu sadece kendi ülkemiz için değil, tüm dünya insanları için talep ediyor ve bunun mücadelesini veriyoruz” şeklinde devam etti.

Örgütlenmede sendikacılığın hakkını verirken, toplu sözleşmede teşkilatla birlikte tarih yazdıklarını kaydeden Yalçın, “Üniversitelere ilişkin de önemli kazanımlar elde ettik. Bu kapsamda akademik personelin geliştirme ödeneğinin devamını sağladık. YURTKUR personelinin fazla çalışma ücretlerinin kapsamını genişletip miktarını artırdık. Bunun yanında genel toplu sözleşmede ilk yıl için yüzde 6+5, ikinci yıl için yüzde 3+4 zam elde ettik.” ifadelerini kullandı.

Programın öğleden sonraki oturumunda ise, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Eğitim-Bir-Sen Onursal Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, uluslararası eğitim sendikalarının temsilcileri, Eğitim-Bir-Sen Şube yönetimleri, ilçe temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Eğitim-Bir-Sen ‘Örgütlenme’ temalı kısa film yarışması ödül töreni gerçekleştirildi.

Uzak ve yakın coğrafyalardan bir araya gelen sendika yöneticileriyle buluşmanın çok faydalı geçtiğini söyleyen Eğitim-Bir-Sen Mardin Artuklu Üniversitesi Şube Başkanı Fasih Dinç, “Üç gün boyunca, gerek sendikamızın üst yönetimiyle gerekse de ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen sendikaya gönül vermiş yöneticilerle sorunlarımızı konuştuk, bu sorunlarımıza ilişkin neler yapılabileceği konusunda uzun uzun toplantılar yaptık. Bu görüşmelerin, özellikle üniversitelerde yaşanan sorunların çözümüne ışık tutacağına inancım tamdır.” dedi. Program, Taner Yüncüoğlu’nun konseriyle sona erdi.