Mardin 2 Şubesi

Sınavda Başarılı Olan Şeflere Plaketli Tebrik

 

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin Ankara Üniversitesi Sınav Merkezine yaptırdığı görevde yükselme sınavında Şef kadrosuna atanmaya hak kazanan 15 yeni Şef ile daha önce Şef kadrosunda çalışan personeller, Eğitim-Bir-Sen Mardin Artuklu Üniversitesi Temsilciliği’nin düzenlediği yemekli toplantıda bir araya geldi.

Sınavda birinci olan Üniversitenin personel daire başkanlığında görevli Mehmet Ata Aslan’a plaket takdiminde, davete iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Eğitim-Bir-Sen Üniversite Temsilcisi Fasih Dinç, sınavda üyeleri olsun-olmasın başarı gösteren herkesi başarılarından dolayı tebrik etti.

Sınavda başarılı olan personelin, Artuklu Üniversitesi’nin gelişmesine katkıda bulunacaklarına inandığını belirten Dinç, “Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri gereğince gerçekleştirilen bu sınavın, tarafsız bir kurum tarafından yapılmış olması memnuniyet vericidir. Sendika olarak çabamız, üniversite bünyesindeki bütün kadroların şeflik kadrosunda olduğu üzere bağımsız kurumlarca yapılacak sınavlarla kadrolara yerleşmeye hak kazanan personel tarafından doldurulması yönündedir. Zira Sınavlarla kadrolara yerleşmeye hak kazanan personelin sahip olduğu hizmet potansiyeli gereği üniversitenin gelişmesine kıyas kabul etmeyecek derecede katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Üniversite yönetimine şeflik kadrolarının açılması ve sınav ile yerleştirilmesi yönündeki yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz”. 


Sendikanın yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda söz alan başarılı şefler, sendika yöneticilerinin tertip ettikleri davetten dolayı çok memnun olduklarını, üniversitenin başarısı için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini ifade ettiler. 


Toplantı, karşılıklı temennilerden sonra sona erdi.